כך תשלחו SMS בכמויות בלי להסתכן בתביעת ספאם

מה החוק לגבי שליחת סמס בכמויות?

בניגוד למה ששומעים לפעמים, שליחת SMS בכמויות גדולות מותרת על פי החוק הישראלי. בסוף שנת 2008 נכנס לתוקפו אחד החוקים המשמעותיים והמשפיעים ביותר בכל הקשור לעולם הפרסום והשיווק. חוק חשוב זה, המכונה "חוק הספאם" הגדיר למעשה גבולות וקווים אדומים בפני המפרסמים. הסיבה לחוק הייתה ברורה לכל. תיבות המייל והטלפונים הניידים התמלאו בפרסומות ובמודעות בלתי רצויות שהצליחו להטריד את מנוחתם של הצרכנים באשר הם. אלא שכניסתו של החוק העלתה גם תהייה בקרב בעלי עסקים ומנהלי שיווק באשר הם. הם ניסו להבין כיצד מפיצים מידע ללקוחות ומקדמים מוצרים ושירותים מבלי להיחשף לסיכונים משפטיים. עסקים שפועלים עם מערכת לשליחת SMS חייבים ללא ספק לפעול באופן מסודר, ולפניכם טיפים איך לעשות את זה נכון.

שליחת SMS בכמויות רק לנמענים מאושרים

אישור בכתב הוא הצורך הבסיסי והחשוב ביותר לכל עסק שנעזר בשירותיה של מערכת לשליחת SMS. אם המפגש עם הלקוח הוא אישי וישיר, תוכלו לבקש את חתימתו על מסמך המאשר דיוור ישיר באמצעות SMS. במקרים שבהם הלקוח משאיר פרטי התקשרות דרך דף נחיתה או באמצעות האתר תוכלו להוסיף קוביית סימון נוספת. בקובייה הזו תאפשרו לו לסמן (או לבטל) את האפשרות לקבל הודעות SMS לצרכי שיווק ופרסום. הימנעות משליחת הודעות למי שלא ביקש היא הצעד הראשון והחשוב ביותר שימנע מכם תביעות וסיכונים משפטיים אחרים. באתר המועצה הישראלית לצרכנות תוכלו למצוא מקבץ של תביעות ספאם וללמוד ממה כדאי להזהר.

חסימת נמענים אוטומטית וקלה

על פי הוראות החוק עליכם לאפשר ללקוחות להסיר את הרישום מהמערכת. המערכת לשליחת SMS צריכה לספק  לך את הכלי החיוני הזה, שימנע את הסיכוי להיחשף לתביעת ספאם מיותרת. מערכת להסרת רישום היא מערכת שמאפשרת ללקוחות לבחור שלא לקבל דיוור ב-SMS. כדי להפסיק את קבלת הדיוור באמצעות SMS יידרש הלקוח ללחוץ על קישור שיצורף להודעה, או לחלופין – להשיב לה עם המילה "הסר". חשוב לזכור שהודעת פרסום ללקוח ללא מתן אפשרות להסיר את מספר הטלפון מרשימות התפוצה, היא מודעה בלתי חוקית.

לסיכום:

אין ספק שהשיווק הוא המרכיב המרכזי והחשוב ביותר בהצלחה העסקית שלכם. מצד שני, זה בוודאי לא אומר שאתם רוצים או צריכים להסתכן בתביעה משפטית. שמרו על המוניטין שלכם וחסכו מעצמכם ביקורים בבתי המשפט.

שליחת סלקטיבית וזהירה של הודעות SMS יכולה רק להועיל לכם. אינכם רוצים להכעיס לקוחות או לגרום להם חוסר נוחות.

קבלו הצעה משתלמת לשליחת סמס בכמויות >>

 


אין לראות במאמר זה ייעוץ משפטי.
הכותב אינו עורך דין ואינו מוסמך לייעץ בנושאים משפטיים. לקריאה נוספת קראו את חוק הספאם בעצמכם או גשו לקבלת ייעוץ משפטי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לשיחה בוואטסאפ לחץ
1
יש שאלות?
היי, אנחנו כאן
איך נוכל לעזור לך?